Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je třeba se pomstít všem, rozumějte tomu !

1. 02. 2016 16:56:50
Poslední dobou se objevují na veřejnost zprávy společenských kormidelníků o některých chystaných opatřeních v různých oborech.

Tak nějak v poslední době přijímám některé zprávy s velkými rozpaky. A to je velmi opatrné konstatování. Mám pocit, že většina společností nám blízkých a i ta naše, se chce pomstít všem, kteří tvoří nějaké hodnoty, pracují, chovají se společensky odpovědně a dodržují tradice.

Tak například jsme doposud byli vychováváni a i své potomky vychováváme k šetrnosti. Není dobré plýtvat. A ani elektřinou ne. Šetříme tím přírodu, přírodní zdroje, šetří se tím pokladny obcí, měst a samozřejmě šetříme i vlastní kapsu. Výrobci vyrábějí stále spořivější spotřebiče, zakázali jsme klasické žárovky. Všude máme halogeny, ledky, budujeme větrníky, A++++, prostě šetříme ! Dneska jsem se dočetl, že na tento přístup doplatí ti nejchudší a že je v jejich zájmu neplatit za to, co skutečně spotřebují. Budou muset platit za to, co by k nim mohlo teoreticky přitéct. Pane, to je objev. A zdůvodňuje a obhajuje to ten, kdo by měl naopak hájit zájmy svých občanů a starat se o jejich blaho. A tak budeme svítit, topit, řezat, brousit jen se bude kouřit a ti nejchudší nám to v jističích zaplatí. Spravedlivě všem. Řešení však je. Pořiďte si menší jistič. Pak si nezapnete ani varnou konvici a maželka bude z kuchyně ráno křičet - vypni holicí strojek, chci si v kuchyni rozsvítit. Co jsme komu udělali, že se nám ti, které si platíme proto, aby nás chránili, zajistili bezpečné a normální fungování státu, mstí touto plánovanou šikanou. Koho tím chtějí chránit, pro koho pracují? Rozumíte tomu?

To by také někdo mohl spočítat, kolik potravin by za den snědl dospělý člověk, který se nešetří a v podstatě se přežírá. Hodnota takového jídla by se vyčíslila v průměrných cenách pražských restaurací a všichni dospělí by z toho platili do státní kasy 21% možného ročního penězotoku nákladů potravinové spotřeby tohoto jedince. To proto, že ústa mají přibližně všichni stejná a pokud se někdo nepřežírá, je to jeho chyba a zaplatí za to. Potrestal bych tím ty, kteří se nechtějí sami potrestat žaludečními a cévními problémy. Ať mají za co zdravotní pojišťovny utrácet. Tomu rozumím.

Další dnešní prima zprávou bylo to, že v sousedním Polsku plánují ještě více zdanit drobné obchodníky a víkendový prodej v maloobchodě. Myslím si už, že si to také ti živnostníci zaslouží. Všem, kteří volili polskou konzervativní vládu, je třeba se za to pomstít. Výnosy z těchto nových daňových tržeb půjdou na podporu porodnosti. Rozumíte tomu?

Tak si to tak nějak vysvětluji, že je zase třeba potrestat ty, kteří zajišťují služby těm, kteří mají vklidu plodit děti? Nevykládám si to špatně? Asi jo, ploďte děti, my vám na to přidáme. Dělejte to však jen ve všední den a blízko obřího nákupního centra. Kdybyste přitom totiž dostali hlad, žízeň nebo potřebovali něco jiného, tak jinde a jindy si to nenakoupíte.

A tak už mi jen chybí zpráva, že bychom se měli také pomstít ženám. Aby nás nebo naše nové spolubydlící neprovokovaly svou krásou a oblečením. Koledují si o to. Měli bychom v zájmu společenského klidu v celém našem regionu skoncovat s tím, aby se řešily kvóty na jejich účasti v orgánech společností, v zastupitelstvech či dokonce ve vládách a uniích. Sice jsme to doposud razili, chtěli jsme ty naše ženy mít na očích, chtěli jsme jim dát více prostoru a zrovnoprávnit jejich postavení vůči mužům. Byli jsme však pomýlení. Šetříli jsme tím, čím jsme nikdy nemuseli. Hájili jsme zájmy těch, kteří tvoří ekonomické jádro služeb a pracovali i o víkendech. Je třeba toto vše potrestat. Rozumím tomu.

Postupně se napravuji a měním. Už možná i chápu, že daň z převodu nemovitosti musí zaplatit ten, kdo za nemovitost platí a peníze vydává. Je to přece logické. Logicky je tak tomu skoro v celém našem unijním regionu. Tak proč by tomu tak nemělo být i u nás. Nelogické je, aby daň platil ten, kdo peníze přijímá. Rozumíte tomu?

No vlastně už to není daň z převodu majetku, ale daň za nabytí majetku. Ale vždyť ji platí ten, kdo už ty peníze zdanil, když je vydělával. Ale co když ne. Je třeba ho potrestat. No ale i ten, kdo tu nemovitost prodává, také před tím danil. Neměli bychom ho také potrestat? Tak tomu teda zase už nerozumím. Nebylo by lepší tuto daň zrušit a zavést tu z toho potravinového toku ?

No alespoň jedna dnešní dobrá zpráva o tradičních jistotách. Prezident Hollande zrušil oběd či večeři s prezidentem Hasanem Rúháním, protože si prezident Rúhání nepřál, aby se podávalo víno. No a ještě prý chtěl vidět pana Hollanda v tunice, která zakrývá křivky jeho těla. „Zaplaťpánbůch“, nějaký pořádek by měl být zachován! Tomu rozumím.

Autor: Jaroslav Novotný | pondělí 1.2.2016 16:56 | karma článku: 37.87 | přečteno: 2950x

Další články blogera

Jaroslav Novotný

Nákup a prodej nemovitosti: S realitkou nebo bez realitky

S rozvojem elektronického obchodování se i na trhu s nemovitostmi vyprofilovaly služby, které nabízejí obdobné či totožné služby jako klasické realitní kanceláře, přestože klientům sdělují, že vlastně realitkou nejsou.

15.9.2017 v 13:34 | Karma článku: 8.04 | Přečteno: 635 | Diskuse

Jaroslav Novotný

Vše pro vaše dobro, nechte se očipovat!

Pro jisté chování skupiny lidí se vžilo přirovnání, chovají se jako stádo ovcí. Asi tomu tak bude. Jinak by se toto přirovnání tolik nevžilo. Stádo ovcí jde někdy samo za svým cílem, tedy především za potravou.

28.7.2017 v 8:48 | Karma článku: 13.17 | Přečteno: 347 | Diskuse

Jaroslav Novotný

Konečně recept jak srazit ceny nemovitostí

Odborníci se přou, zda jsou již ceny nemovitostí na vrcholu či ještě porostou. Jedna statistika stíhá druhou. Ceny nových bytů v Praze 3 vzrostly za jeden rok snad více jak o 25%. Jinde ještě více nebo o trochu méně.

21.6.2017 v 16:45 | Karma článku: 20.12 | Přečteno: 999 | Diskuse

Jaroslav Novotný

Prodej bez provize, s provizí, služby zdarma?

Realitní zprostředkovatelé lákají klienty na různé slogany. Často se v současnosti objevují marketingová lákadla na téma prodej bez provize, bez realitky, tržní odhad zdarma apod.

2.5.2017 v 13:14 | Karma článku: 9.28 | Přečteno: 313 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

"Milý Andreji": silně provokativní blog, čtení jen na vlastní nebezpečí!

Píšu Ti, chlapče, páč mi děláš starosti. Fakt. Některé lidi netlačíš v botě, ale na mozku. Vrtáš jim hlavou ve dne v noci. Mají z toho velké hlavy. A pak je potíž sehnat čepici. A zima na krku, že jo.

19.10.2017 v 21:00 | Karma článku: 13.41 | Přečteno: 526 | Diskuse

Marek Valiček

Radost jen tak. Třeba na gumě.

"...tak jsem koupila takovej ten balonek na gumě, pastelky a rumový pralinky, zabalila, odnesla na poštu a snad to vyjde."

19.10.2017 v 13:01 | Karma článku: 22.90 | Přečteno: 546 | Diskuse

Jana Slaninová

Domácí recepis proti bolesti hlavy

Jsou dny, kdy vás bolí hlava. Přes den se na lidi vrhají informace jako hladové lišky na králíčky. A v důsledku se hlava brání bolestí a nebo pnutím. A co ji prostě vypnout? Alespoň na chvíli.

19.10.2017 v 12:01 | Karma článku: 10.97 | Přečteno: 236 | Diskuse

Bedřich Marjanko

Malé předvolební zamyšlení

Naše vlast opět žije volbami. Politici se navzájem osočují, podávají žaloby, a hlavně slibují vše možné i mnohdy nemožné. I zdejší blogy se většinou zabívají tímto tématem, což pochopitelné. Dovolím si k tomu i já napsat pár řádků

19.10.2017 v 11:01 | Karma článku: 20.79 | Přečteno: 449 | Diskuse

Vladimír Aim

Zase osudová kampaň - a zas mám pocit, že jsem za blbce

Česká volební kampaň je svérázně nudná; opakují se patetické výkřiky o „osudovosti“ (jako vždy), znovu kandidují strany a osoby nehodící se ani na ponocné a opět slyšíme jen o něco o zemských škůdcích a nesvéprávné konkurenci.

19.10.2017 v 10:19 | Karma článku: 15.27 | Přečteno: 345 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 703

Vystudovaný inženýr na stavební fakultě ČVUT, obor konstrukce doprava. V roce 1990 jsem spoluzaložil firmu RAK, ve které působím dodnes. Zabýváme se službami v oblasti nemovitostí. Odborně působím na Institutu oceňování majetku při VŠE, dále na BIVŠ a několik let jsem prezidentem Asociace realitních kanceláří ČR.

http://www.rak.cz

http://www.spravujemenemovitosti.cz



Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.